SEKCJA MŁODZIEŻOWA

Sekcja Młodzieżowa

Sekcja Młodzieżowa Kortowo Tennis Club przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży w wieku 10—16 lat grających w tenisa amatorsko.

Podczas treningów skupiamy się, przede wszystkim, na prawidłowym nauczaniu tenisa oraz ogólnym rozwoju fizycznym członków Sekcji, pamiętając przy tym o tak ważnej dla tej grupy wiekowej integracji. Członkowie Sekcji Młodzieżowej mają możliwość zdobywania kompetencji sędziów turniejów tenisowych dla dzieci (Tenis 10) oraz animatorów, by w przyszłości móc pracować podczas obozów, półkolonii oraz eventów sportowych organizowanych przez Kortowo Tennis Club.

 • Kto prowadzi treningi w naszej sekcji?
  Zaj
  ęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów i trenerów tenisa, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy młodzieżą.

 • Gdzie odbywają się treningi?
  Zaj
  ęcia prowadzone są w halach tenisowych na kortach ceglastych Kortowo Tennis Club (taki sam rodzaj nawierzchni jak na Roland Garros). Treningi ogólnorozwojowe, w zależności od warunków atmosferycznych, odbywają się na korcie/ w sali/ lub na powietrzu.

 • Jak wyglądają treningi w Sekcji Młodzieżowej?
  G
  łównym celem treningów tenisowych jest nauczenie poprawnej techniki oraz przygotowanie do udziału w rywalizacji tenisowej. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę w oparciu o sprawdzone metody ITF oraz PZT.