SEKCJA TENIS 10

SEKCJA TENIS 10
— treningi tenisowe
— treningi ogólnorozwojowe
— zgrupowania stacjonarne (półkolonie)
— dzienniczek sportowca
— testy sprawnościowe
— monitoring postępów
— pierwsze turnieje
— licencja Tenis 10
— zawody drużynowe
— cykl spotkań tenisowych
— docelowo zgrupowania wyjazdowe (obozy) 

 

Sekcja Tenis 10

Sekcja „Tenis 10“ Kortowo Tennis Club zajmuje się szkoleniem dzieci w wieku 5—10 roku życia. Całoroczny program, oprócz nauki uderzeń tenisowych oraz podstaw taktyki, został zbudowany w oparciu o wartości nierozerwalnie związane ze sportem, takie jak: odpowiedzialność, umiejętność współpracy, dyscyplina, wytrwałość i uczciwość.

Podstawą programu są dwa treningi w tygodniu (1 tenisowy i 1 ogólnorozwojowy). Dla osób, które chciałyby aktywniej zaangażować się w życie Sekcji „Tenis 10“ przygotowaliśmy m. in. testy sprawnościowe, monitoring postępów, udział dzieci w turniejach i zgrupowaniach (półkolonie, obozy), a także możliwość reprezentowania Klubu w zawodach organizowanych przez inne ośrodki tenisowe.

Marzymy o tym żeby sekcja „Tenis 10“ Kortowo Tennis Club stała się dla Państwa Dzieci ważnym ogniwem w etapie kształtowania ich osobowości.

• Co oznacza hasło „Tenis 10“?
„Tenis 10“ to program szkoleniowy przygotowany przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF), systematyzujący i upraszczający nauczanie tenisa poprzez stosowanie:
- lekkich rakiet,
— niskich siatek,
- małych kortów,
- wolniejszych (bardziej miękkich), kolorowych piłek.

 

Program został podzielony na 5 poziomów, w zależności od wieku i umiejętności:

Poziom niebieski — do 7 roku życia, Poziom czerwony — do 8 roku życia, Poziom pomarańczowy — do 9 roku życia, Poziom zielony — do 10 roku życia, Poziom żółty — powyżej 10 roku życia.

  • Kto prowadzi treningi w naszej sekcji?
    Zajęcia prowadzone są przez licencjonowanych instruktorów i trenerów tenisa, posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

  • Gdzie odbywają się treningi?
    Zajęcia prowadzone są w halach tenisowych na kortach ceglastych Kortowo Tennis Club (taki sam rodzaj nawierzchni jak na Roland Garros).

  • Oferta
    W zależności od Państwa oczekiwań przygotowaliśmy dwie ścieżki rozwoju sportowego Państwa Dzieci: rekreacyjną i wyczynową